Miopatia mitochondrialna spowodowana długotrwałą terapią zydowudyną ad 9

To mogłoby wyjaśnić, dlaczego miopatia zareagowała tylko na prednizon u niektórych pacjentów, tylko na przerwanie zydowudyny w innych, na oba leki w innych, i na niesteroidowy lek przeciwzapalny w jeszcze innych. U danego pacjenta nie jest jasne, który z tych dwóch czynników jest dominującym mechanizmem miopatycznym w miopatii związanej z zydowudyną. Na podstawie naszych wyników zalecamy następujące leczenie empiryczne w leczeniu miopatii związanych z HIV, niezależnie od tego, czy są indukowane przez zydowudynę, czy nie. Przed przepisaniem prednizonu, potencjalnie niebezpiecznego środka immunomodulującego u pacjentów z AIDS, należy wypróbować niesteroidowy lek przeciwzapalny, z redukcją dawki zydowudyny lub bez niej. Jeśli ten schemat nie jest skuteczny, należy przerwać podawanie zydowudyny na trzy do czterech tygodni i monitorować poziom siły pacjenta. (Poziomy kinazy kreatynowej w surowicy mogą powrócić do normy bez poprawy siły mięśni). Jeśli siła pacjenta wzrośnie, należy wstrzymać zydowudynę, a pacjentowi podać inny lek przeciwretrowirusowy, być może analog 2 , 3 -dideoksynukleozydowy, taki jak dideoksyinozyna.30 Jeśli siła pacjenta zmniejsza się lub nie zmienia, należy ponownie podawać zydowudynę razem z prednizonem (40 do 60 mg na dobę). Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Illa jest odbiorcą stypendium od Hospital de Sant Pau w Barcelonie i Fondo de Investigaciones Sanitarias de la Seguridad Social w Hiszpanii.
Jesteśmy wdzięczni Dr. Jordanowi Grafmanowi za pomoc statystyczną; Pani BJ Hessie za pomoc redakcyjną; oraz do następujących lekarzy, którzy pozwolili nam studiować swoich pacjentów: dr Robert Yarchoan i dr Philip A. Pizzo z National Cancer Institute i dr Lawrence Deyton z National Institute of Allergy and Infectious Diseases, Bethesda, Md .; Dr Peter Anderson z Centrum Medycznego Waltera Reeda w Waszyngtonie; Dr José Gutierrez z Andrews Air Force Base, Camp-Spring, Md .; Dr Rütager Kratz z Georgetown University, Washington, DC; Dr Barry Hafkin, Houston; Dr Donald Poretz z Fairfax Hospital, Fairfax, VA .; Dr Maie Herrick i dr Richard Tucker ze Stanford University, Stanford, Kalifornia; i dr Kenneth Cjesielka, Pittsburgh.
Author Affiliations
Z sekcji chorób nerwowo-mięśniowych, oddziału badań wewnętrznych, Narodowego Instytutu Zaburzeń Neurologicznych i Udaru, National Institutes of Health, Bethesda, Md. (MCD, II); Instytut Patologii Sił Zbrojnych, Waszyngton, DC (GHP, JLG); Reumatologia, George Washington University School of Medicine, Washington, DC (JPL); i Służba Neurologiczna, Northwestern University, Chicago (BC). Prześlij prośby o przedruk do dr. Dalakasa z Bldg. 10, Rm. 4N248, NINDS, NIH, Bethesda, MD 20892.

[przypisy: zaburzenie schizoafektywne, olx drezdenko, spiaczka cukrzycowa ]